NEY loni vydělalo více než 34 milionů

30. 5. 2024

Čistý zisk spořitelního družstva Ney loni, podobně jako v roce 2022, přesáhl 34 milionů korun a byl tak druhý nejvyšší v historii kampeličky. Záložna své ekonomické výsledky sdělila Finančním a ekonomickým informacím (faei.cz) v bilanční zprávě

Celková bilanční suma družstva vzrostla téměř o 400 milionů na 2,9 miliardy korun a kapitálová přiměřenost se zvýšila o dva procentní body na 21,2 procenta. Objem úvěrového portfolia přesáhl podobně jako o rok dříve dvě miliardy korun, zatímco objem vkladů vzrostl z 1,9 miliardy na 2,2 miliardy korun.

Družstvo je podle svého vedení v nejlepší ekonomické kondici za celou dobu svého fungování. Ney je na trhu od roku 1999. Dlouhodobě poskytuje jedny z nejvyšších úroků na termínovaných vkladech pro spotřebitele a zároveň se věnuje poskytování úvěrů pro podnikatele, zejména pro malé a střední firmy.

„Loňský výsledek ukazuje, že se nám dlouhodobě daří rozvíjet efektivní obchodní model, který má šanci na úspěch v jakékoli ekonomické situaci,“ řekl Lukáš Hartl, předseda představenstva Ney.

„V konkurenci velkých bank a dalších družstev se soustředíme především na úvěry pro malé firmy a podnikatele. Díky této specializaci dokážeme velmi rychle financovat i projekty, které jiné finanční instituce neumějí,“ doplnil.

Díky tomu se také zvyšuje atraktivita družstva pro střadatele, firmy a podnikatele. Družstvo loni poskytlo úvěry ve výši 1,2 miliardy korun, což je podobná suma jako v roce 2022. Objem úvěrů pro firmy a podnikatele se však meziročně zvýšil z 0,5 na 1,1 miliardy korun.

„Uplynulý rok byl pro řadu podnikatelů náročný, protože naplno pocítili důsledky vysokých úrokových sazeb v kombinaci s poklesem ekonomiky a poptávky po řadě produktů,“ uvedl Hartl.

„Řada z nich proto potřebovala poměrně rychle zřídit překlenovací úvěry nebo jiné formy úvěrových linek na posílení cash-flow. Díky tomu, že mezi podnikateli jsme známí svým rychlým a osobním přístupem, se proto ve větší míře, než dříve obraceli právě na nás,“ dodal.

V prvním čtvrtletí letošního roku hospodařilo družstvo s předběžným ziskem 14 milionů korun, což je nejvíce v jeho dosavadní historii. Bilanční suma družstva také poprvé přesáhla hranic tří miliard korun.

ZDROJ


Zpět na výpis aktualit