Jak rychle zhodnotit peníze? Přes termínované vklady, radí odborník

9. 2. 2016
V současné době existují spousty možností, jak nejlépe zhodnotit své peníze. Na trhu je bezpočet spořicích účtů, termínovaných vkladů, stavebních spoření a mnoho dalšího. Člověk, který se rozhoduje, jakou cestou se vydat a která z nabízených služeb je tou nejlepší možností, je velmi často nerozhodný. Jakmile má klient už určitou představu, pro který produkt by se rozhodl, tak vyvstává otázka, u které finanční instituce si spoření zvolit.

Mezi lidmi donedávna panovaly předsudky vůči menším kampeličkám a družstvům. Tyto předsudky ale v současné době již nejsou na místě, protože všemožné aféry, které dříve končili i krachem několika kampeliček jsou již dávno minulostí. Tento fakt lze také potvrdit tím, že podle posledních výročních zpráv družstev, narůstá poptávka klientů po produktech, které jsou založeny na bázi zhodnocování vložených finančních prostředků. Mezi tyto produkty se řadí ve valné většině termínované vklady, které nejčastěji současné kampeličky a družstva nabízí a mezi klienty patří k nejoblíbenějším produktům.

Ale k produktu jako takovému.

Termínovaným vkladem se rozumí produkt, který má nejblíže spořicímu účtu. V praxi to znamená, že čím více peněz na termínovaný vklad uložíte, tím více jich získáte zpět. Termínovaný vklad zajišťuje vyšší výnos z Vašich úspor, díky výhodným úrokovým sazbám, jež jsou neměnné po celou dobu trvání produktu. Častá otázka klientů je, zda je výhodnější termínovaný vklad oproti stavebnímu spoření. Odpověď na toto srovnání se ovšem nedá striktně paušalizovat. Pokud bude rozhodujícím faktorem, u jakého produktu člověk naspoří víc, tak lze říci, že ano. Je ale pochopitelné, že oba produkty fungují na odlišných principech. Stavební spoření má tu výhodu, že k úroku dostáváte ročně také státní podporu, která je však v určitém smyslu limitována. Nevýhodou stavebního spoření je, že své peníze nemůžete během cyklu, který trvá několik let, vybrat. Naopak termínované vklady a spořicí účty nabízejí možnost okamžitého výběru, případně omezeného sjednanou dobou nebo výpovědní lhůtou.

Celý článek na Podnikatel.cz

 

 


Zpět na výpis aktualit