ANALYTIK/ČKA ÚVĚROVÝCH RIZIK

Baví vás práce ve finančním sektoru? Pro naši úvěrovou instituci hledáme analytika – specialistu na úvěry v oblasti SME a retail.

Pracovní náplň:

  • zpracování úvěrových analýz;
  • finanční a nefinanční analýzy klientů;
  • vyhodnocování finančních plánů klientů, stanovení interních ratingů a scoringů a posouzení úvěruschopnosti klienta vč. vyhodnocení jeho bonity;
  • identifikace rizik obchodních případů a spolupráce s obchodním oddělením vč. návrhů na mitigaci těchto rizik;
  • vedení interních evidencí oddělení řízení rizik, gestorství za svěřenou agendu;
  • pravidelné revize aktivního portfolia a úzká spolupráce s oddělením monitoringu a vymáhání;
  • měsíční monitoring klientů a úvěrů, návrhy klasifikace, tvorby opravných položek a dalších kroků spojených s úvěry;
  • spolupráce na vývoji nástrojů pro hodnocení klienta a monitoringu;
  • podílení se na rozvoji oddělení řízení rizik.

Požadavky:

  • VŠ vzdělání;
  • perfektní přehled o všech finančních rizicích finanční instituce a zkušenost s jejich mitigací a řízením;
  • výbornou znalost finanční analýzy korporátních podniků, SME a FOP;
  • znalost ekonomických odvětví, rizik odvětví, makro a mikroekonomie;
  • znalost souvisejících právních předpisů (Vyhláška 163/2014 Sb., Nařízení EU 575/2013 atd.);
  • znalost práva v rozsahu spotřebitelského úvěru, občanského zákoníku, insolvenčního zákona, zákona o obchodních korporacích a dalších právních norem;
  • nadprůměrnou znalost MS OFFICE (zejména EXCEL);
  • zkušenosti se zpracováním úvěrových analýz v komplexním rozsahu jednotlivých obchodních případů v různých odvětvích;schopnost vnímání souvislostí obchodního případu v kontextu potencionálních rizik a přínosů;
  • proklientský přístup k práci a diplomatické jednání;
  • otevřenost novým nápadům, komunikativnost, smysl pro týmovost a loajalitu.

Nabízíme:

  • příjemný, konstruktivní kolektiv;
  • moderní pracovní prostředí;
  • notebook, mobilní telefon;
  • 25 dnů dovolené;
  • stravenky;
  • příspěvky na penzijní připojištění;
  • možnosti dalšího vzdělávání a školení.

Informace o pozici:

  • Místo pracoviště: Rohanské nábřeží 671/15, Praha - Karlín
  • Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
  • Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
  • Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva
  • Plat: 40 000 až 50 000 kč

Pokud Vás nabídka oslovila, zašlete strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem na e-mail: kariera@ney.cz

Máte zájem o pozici

* povinné položky

Ověřovací kód
Renáta Fialová

Operation & HR manager

+420 770 128 904

Finanční produkt roku 2017

více >