Specialista/ka monitoringu úvěrového portfolia - junior

Zajímá Vás práce ve finanční instituci? Pro naši úvěrovou instituci hledáme specialistu pro monitoring úvěrového portfolia. Pozice vhodná i pro absolventy.

Pracovní náplň:

  • pravidelné zajišťování kompletních a správných údajů v IS o podmínkách stanovených úvěrovou dokumentací při poskytnutí úvěru ;
  • pravidelná aktualizace údajů v IS o podmínkách stanovených úvěrovou dokumentací při změnách na úvěrovém účtu;
  • kontrola plnění podmínek stanovených úvěrovou dokumentací a pravidly SD;
  • aktivní komunikace s klienty (upomínání klientů), externími dodavateli monitor.nástrojů, oddělením řízení rizik, oddělením vymáhání a obchodníky;
  • návrhy změn podmínek na úvěrové smlouvě;
  • pravidelné analýzy, vyhodnocování a navrhování nápravných opatření k zajištění plnění podmínek stanovených úvěrovou dokumentací;
  • analyzování a nastavování procesů zadávání a kontroly podmínek stanovených úvěrovou dokumentací;
  • podílení se na predikci rizik a jejich předcházení na základě analýzy závislosti vývoje delikvence a plnění podmínek stanovených úvěrovou dokumentací ve spolupráci s oddělením vymáhání a oddělením řízení rizik;
  • evidování předkládané dokumentace klientů, zajišťování její kontrolu a zpracování;
  • zajišťování podkladů pro vymáhání a revizi úvěrových obchodů;
  • pravidelná aktualizace údajů v IS (např. zajištění úvěrů, zápisy na LV, vinkulace pojištění apod.);
  • spolupráce na řešení smluvní dokumentace u nestandardních stavů nedelikventních úvěrů (restrukturalizace, předčasné splacení);
  • řešení reklamací a specifických požadavků klientů týkající se úvěrové agendy;
  • zajišťování primárních vstupů pro reporting vedení a podílení se na analýzách.

Požadavky:

  • aktivní přístup ke svěřeným úkolům;
  • otevřenost novým nápadům;
  • smysl pro týmovou spolupráci;
  • schopnost samostatně řešit zadané úkoly;
  • výbornou znalost MS OFFICE (zejména EXCEL);
  • schopnost vnímání souvislostí obchodního případu v kontextu potencionálních rizik a přínosů;
  • proklientský přístup, diplomatické jednání;
  • pečlivost, bezchybnost, rychlost a spolehlivost;
  • mlčenlivost a loajalitu;
  • základní přehled o úvěrovém procesu, úvěrových rizicích a bankovním financování.
  • Výhodou bude, pokud budete mít znalost práva v rozsahu zákona o spotřebitelském úvěru, občanského zákoníku, insolvenčního zákona, zákona o obchodních korporacích a dalších právních norem (např. Vyhláška 163/2014 Sb., Nařízení EU 575/2013).

Nabízíme:

  • příjemný, konstruktivní kolektiv;
  • moderní pracovní prostředí;
  • notebook, mobilní telefon;
  • 25 dnů dovolené;
  • příspěvek na stravování;
  • příspěvky na penzijní připojištění nebo životní pojištění;
  • možnosti dalšího růstu - nabízíme vzdělávání a školení.

Informace o pozici:

  • Místo pracoviště: Rohanské nábřeží 671/15, Praha - Karlín
  • Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
  • Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
  • Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva

Pokud Vás nabídka oslovila, zašlete strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem na e-mail: kariera@ney.cz

Máte zájem o pozici

* povinné položky

Ověřovací kód
Renáta Fialová

Operation & HR manager

+420 770 128 904

Finanční produkt roku 2017

více >